MASZ TYLE PRAW, ILE ICH ZNASZ…

„Masz tyle praw, ile ich znasz” to tytuł naszej kampanii na rzecz rzecz ochrony i przestrzegania praw dziecka, praw człowieka i praw uczniowskich w szkole, promowania idei szkoły bez przemocy oraz zapewniającej bezwzględne poszanowanie praw uczniów i uczennic. Kampania jest efektem współpracy z dziećmi i młodzieżą z Dąbrowy Górniczej w ramach projektu „Misja Miasto. Dzieciaki mają głos”.

W tym miejscu szczególnie dziękujemy młodzieżowej grupie inicjatywnej „Pomoc na Maxa” za zaangażowanie i wszelkie wspólne działania.

Celem jest jak najszersze wsparcie (edukacyjne, interwencyjne i doradcze) dzieci i młodzieży w ochronie ich praw w szkole.

Niech się niesie, że prowadzimy warsztaty i spotkania, pomagamy w redagowaniu pism, wspieramy w działaniach interwencyjnych i rzeczniczych, analizujemy statuty szkół i jesteśmy w trakcie opracowywania specjalnego raportu na ten temat.

Zachęcamy wspólnego działania np. poprzez upowszechnianie i udostępnianie załączonych materiałów edukacyjnych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży ale także rodziców, nauczycieli_ek, dyrektorów/dyrektorek szkół.

Do pobrania:

___________________________________________________________

Projekt „Misja miasto. Dzieci mają głos” jest realizowany przez Stowarzyszenie Dopamina Lab z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.