Gdyby tylko dorośli…

chcieli Was tak słuchać, jak Wy umiecie mówić, świat byłby dużo lepszym miejscem..

Dla wszystkich Państwa, którzy nie mogliście być z nami na żywo, udostępniamy rozmowy uczestników i uczestniczek naszego projektu „Misja-Miasto. Dzieciaki mają głos”.

Jest tu prawda, mądrość i autentyczność, z której trzeba czerpać.

Forum Młodych online:

Rozmowa z Justyną Suchecką o edukacji, sprawstwie, inicjatywności oraz zmienianiu świata. Rozmowę poprowadzą Oliwia Lis, Michał Wroński i Szymon Waligórski.

MASZ PRAWO WIEDZIEĆ – rozmowa z udziałem Łukasza Korzeniowskiego ze Stowarzyszenia Umarłych Statutów o statutach i (s)prawach uczniowskich.
Rozmowę poprowadzą – Zuza Junak, Michał Wroński i Paweł Wywrot.

Rozmowa z udziałem Angeliki Friedrich – założycielki “Nastoletniego Azylu” o emocjach, kryzysach, zdrowiu psychicznym i wsparciu psychologicznym dzieci i młodzieży, empatycznym słowniku i Tik Toku.

Rozmowa o sprawach ważnych i najważniejszych, perspektywach, obowiązkach i możliwościach, bezpiecznych przestrzeniach na bycie sobą, autentyczności i presji z uczestnikami i mentorami projektu „Jesteśmy młodzi. O co nam chodzi?” Fundacji szkoła z klasą.

O stresie, emocjach, koncentracji, sprawdzianach, egzaminach, uważności, melatoninie, wczesnym wstawaniu oraz o tym jak to wpływa i czy w ogóle na codzienność nastolatków/nastolatek rozmawiają: Joanna Janas-Sajdak i Oliwia Lis.

Rozmowa o prawach dziecka, prawach człowieka, szkole i świecie inspirowana Manifestem Młodych: „Jesteśmy dziećmi mamy swoje prawa!” i wystawą „Chłód w pokoju sączy waniliowe mleko” (KRONIKA Bytom).

O szkole, kulturze i świecie rozmawiają:

Katarzyna Kalina – kuratorka, historyczka sztuki, edukatorka, od 2015 r. prowadzi program edukacyjny Kronika. Koordynatorka programów „Nieograniczone Pole Widzenia”, „Fo Foo” oraz „Kronika Filmowa” w ramach działalności Świetlicy Sztuki CSW Kronika, koordynatorka rezydencji artystycznych w ramach współpracy z Fundacją Imago Mundi z Krakowa, kuratorka wystaw w Muzeum w Gliwicach takich jak: „Śląskie Sfumato” czy „O fotografii bez fotografii”, kuratorka projektu “Służbówka” w CSW Kronika oraz wystaw dla najmłodszego widza (“Uważaj w oczku wodnym pływają rekiny”, “Wszystkie zmory do piwnicy”, “Pępek świata”, „ Chłód w pokoju sączy waniliowe mleko”, „Zobacz słońce zamkniętymi oczami”), koordynatorka projektów kulturalnych i autorka koncepcji katalogów, projektantka aranżacji wystaw, także skierowanych do najmłodszego widza.

Michał Wroński – uczeń liceum, tegoroczny maturzysta oraz samozwańczy aktywista, który w czasie pozaszkolnym zajmuje się muzyką i prawami ucznia.

Marta Nowak – członkini grupy POMOC NA MAXA i radna Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza, uczennica Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej Interesuje się rozwojem duchowym i prawami ucznia.