Szkoła na OP@K

Wszystkich dąbrowskich Nauczycieli zapraszamy do grupy, w której dzielimy się pomysłami, inspiracjami i doświadczeniami związanymi z pracą zdalną. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której wspólnie wymyślimy, jak to zrobić, żeby nie sprowadzała się ona tylko do wysyłania przez dziennik elektroniczny zadań i ćwiczeń. Wkraczajcie, zapraszajcie Nauczycieli ze swoich szkół.

Szkoła na OP@K – klik!

Dziękujemy w imieniu Dopamina Lab

Wizja:
Szkoła – przyjazna przestrzeń realizująca ideę edukacji opartej na relacjach, zorientowana człowieka (małego i dużego), w której dorośli i dzieci/młodzież działają wspólnie w partnerskiej relacji „mistrz”- „mistrz”. Szkoła pełna życia, której istotnym elementem jest kultura uczenia się a nie nauczania. Szkoła, w której uczniowie przejmują odpowiedzialność za własną naukę.

Szkoła na OP@K – szkoła uczenia się Tu i Teraz, szkoła wspólnych poszukiwań, szkoła wyzwań, szkoła pytań i wielu różnych dróg poszukiwania odpowiedzi, szkoła „wspólnego z uczniami levelu”, platforma autentycznej wymiany doświadczeń i wiedzy oraz sieć współpracy, szkoła kombinowania, próbowania, doświadczania, szkoła w drodze, szkoła inspiracji, nauki i zabawy.. przestrzeń, możliwości i szans oraz czas na dostrojenie się na odbiór i nadawanie na uczniowskich falach (każdy w swoim tempie i w odniesieniu do własnych potrzeb)..

Bo zabawa to najwyższa forma nauki. (A.Einstein)
Bo nauka jest zawsze aktem woli..

#budzącesięszkoływdg