Spotkanie sieciujące w Częstochowie

♀️ Zapraszamy Was już 15 czerwca na trzy wydarzenia, które odbędą się w gościnnych progach Filii nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie (ul. Nowowiejskiego 15).
Program naszego spotkania wygląda następująco:

👉 godz. 11.00 – 13:30 Równość w sferze publicznej
Limit miejsc: 25

♀️ Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną wybrane problemy i wyzwania, z którymi wciąż mierzą się kobiety w sferze publicznej (ze szczególnym uwzględnieniem polityki, rynku pracy, nauki i badań). Zidentyfikowane „patologie” służyć będą natomiast wskazaniu propozycji konkretnych (głównie prawnych) rozwiązań, które w założeniu mają im przeciwdziałać.

♀️ Prowadząca: Magdalena Półtorak – doktorka nauk prawnych związana z Wydziałem Prawa i Administracji UŚ; dyrektorka kierunków: Przedsiębiorczość, IBLA, Administrowanie Środowiskiem. Członkini zespołu tworzącego i wdrażającego Plan Równości Płci w UŚ, współprzewodnicząca Komisji ds. równości i różnorodności, koordynatorka jednego z rezultatów poświęconego równości płci w sferze akademickiej międzynarodowego projektu GEPARD. Naukowo zajmuje się prawnymi gwarancjami równości płci, międzynarodową ochroną praw kobiet oraz WLB, natomiast dydaktycznie – Prawem UE i Prawem Międzynarodowym Publicznym. Koordynuje także autorskie moduły: Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie, Prawa kobiet oraz Gender Equality in the Society – legal aspects.

♀️ Jak się zgłosić? Wyślij wiadomość na adres: liststukobiet@gmail.com, w tytule wpisując: „Równość w sferze publicznej”

👉 13:45 – 14:45 Siostrzeństwo w praktyce
Warsztaty otwarte, limit miejsc: 25

♀️ Na warsztacie porozmawiamy o tym, jak wspierać się wzajemnie w trudnych chwilach. O tym, co jest wspierające, a co tylko udaje wsparcie. Poznamy też model zadbania o siebie i powrotu do równowagi po trudnych doświadczeniach.

♀️ Prowadząca: Dominika Miedzińska-Golczyk – pracuje indywidualnie z młodzieżą powyżej 16 roku życia i osobami dorosłymi doświadczającymi różnych kryzysów i trudności życiowych. Najczęściej są to sytuacje dotyczące trudnych, niekiedy traumatycznych doświadczeń. Dotyka tematów śmierci, poronień, zdrady, rozwodu, przemocy, kryzysu wartości, utraty sensu, nagłych wypadków losowych i stresu związanego z życiowymi zmianami. Zdarza się, że towarzyszy w trudnej drodze żałoby i/lub choroby. Prowadzi także warsztaty rozwojowe, głównie dla kobiet. Stworzyła cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Kobiety Kobietom”.

♀️ Jak się zgłosić? Wyślij wiadomość na adres: liststukobiet@gmail.com, w tytule wpisując: „Siostrzeństwo w praktyce”.

👉 godz. 15.00-17.00 Herstorie w praktyce (wprowadzenie + spacer herstoryczny)

♀️ Gdzie i jak znaleźć postaci kobiece, które mogą stać się bohaterkami naszej codzienności? Jak uzupełniać braki w historii i tworzyć lokalną herstorię? W jaki sposób samodzielnie inicjować projekty o historiach kobiet? Na te pytania spróbujemy wspólnie odpowiedzieć, zanim wyruszymy na spacer szlakiem ważnych dla Częstochowy kobiet.

♀️ Prowadzące:

Sylwia Góra – kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, doktorka nauk humanistycznych, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, autorka książki „Ewa Kierska. Malarka melancholii” [Universitas 2020] oraz „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce” [Marginesy 2022], animatorka kultury, miłośniczka literatury pisanej przez kobiety oraz biografii nieznanych i zapomnianych artystek.

Iwona Glińska oraz Ilona Kowalska – animatorki kultury, miłośniczki herstorii, znawczynie lokalnej historii, prowadzą profil na FB i IG: Strony Sztuki.

♀️ Jak się zgłosić? Wyślij wiadomość na adres: liststukobiet@gmail.com, w tytule wpisując: „Herstorie w praktyce”.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

👉 Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do dnia 13 czerwca 2024!

👉 Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021-2027