Tematy – dylematy..

w trosce i na rzecz dobrostanu dzieci i młodzieży..

W ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” zapraszamy na cykl spotkań live (rozmowy będą streamingowane na żywo na naszej stronie na FB ale i udostępnione do odsłuchania na naszej stronie internetowej). Wspólnie poszukamy odpowiedzi na codzienne wychowawcze i edukacyjne pytania, rozterki i problemy, łącząc wiedzę prawną z wiedzą z psychologii i neurobiologii.

Pozwalać czy zabraniać, karać czy nagradzać? Kontrolować i sprawdzać czy towarzyszyć i ufać? Zakazy, nakazy i dyscyplina czy odpowiedzialne wyznaczanie granic w szacunku i poczuciu własnej wartości? Prawa czy obowiązki? Racja czy relacja,? Posłuszeństwo i podporzadkowanie narzuconym zasadom czy wspólne ustalanie reguł z wzajemną na siebie otwartością… ? Hierarchiczna, zasadnicza, nastawiona na wyniki edukacja czy edukacja empatyczna oparta na relacjach, partnerstwie i współpracy.. ?

Dla kogo? Dla uważnych dorosłych, dla rodziców nastolatków, dla nauczycieli i nauczycielek, dla młodzieży..

Bo bycie rodzicem, nauczycielem/nauczycielką, bycie dorosłym to wiele tematów-dylematów, które trzeba na bieżąco rozwiązywać i z którymi trzeba sobie radzić.
Przyjrzymy się im z różnych perspektyw, z nadzieją, że dzięki temu łatwiej będzie nam je rozstrzygać i lepiej wspierać dzieci i młodzież.