Dobrostan nauczyciela/nauczycielki-narzędziownik na czas kryzysu.

W ostatnim czasie nauczycielki i nauczyciele nie mają lekko, dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość spowodowała, że szkoły musiały poradzić sobie z wieloma nowymi zadaniami. To wszystko nie pozostało bez echa. Wśród wielu nauczycielek i nauczycieli pojawiło się zmęczenie i zniechęcenie.
Ten warsztat powstał w odpowiedzi na tę sytuację. Ma na celu wzmocnić dobrostan nauczycieli/nauczycielek – będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz do poznania narzędzi, które pomagają lepiej radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Zapraszamy na warsztat, na którym będziemy rozmawiać o przyczynach doświadczania trudności w zawodzie nauczyciela/lki, będziemy przyglądać się czynnikom wewnętrznym i zewnętrznym, postaramy się określić strefę wpływu oraz poznamy konkretne narzędzia wspierania i wzmacniania własnych zasobów.

Prowadzący:
Maciej Wojdyna- trener, mentor, nauczyciel. Od prawie 15 lat pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W ostatnim czasie prowadzi warsztaty z zakresu dobrostanu nauczycieli, metodyki „na czas kryzysu” oraz edukacji włączającej. Stały współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej, gdzie pisze scenariusze, jest prelegentem na webinariach oraz jest mentorem w kursach internetowych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty odbędą się online (na dzień przed danym warsztatem, otrzymasz link dostępu). Dysponujemy ograniczoną liczba miejsc. Aby się zapisać wystarczy, że wypełnisz i prześlesz formularz zgłoszenia: https://forms.gle/Bv4Fy71UE15wLVMz9

Otrzymasz zaświadczenie udziału.

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie dO!PAmina Lab w ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” współfinansowanego ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.