Uwaga! Kryzys!

Co piąty nastolatek ma problemy psychiczne lub behawioralne. Polska jest na drugim miejscu w Europie (zaraz po Niemczech) pod względem zakończonych zgonem prób samobójczych dzieci w wieku 10-19 lat. Problematyka profilaktyki zdrowia psychicznego, standardów pomocowych w tym zakresie, idea rówieśniczego wsparcia rówieśniczego stały się inspiracją do rozmowy o tym JAK WSPIERAC INNNYCH I DBAĆ O SIEBIE.

10 czerwca o godz. 14:00 o nastrojach i emocjach, kryzysach, zdrowiu psychicznym i wsparciu psychologicznym dzieci i młodzieży, empatycznym słowniku ale i Tik Toku porozmawiają:

Marta Nowak – członkini grupy POMOC NA MAXA i radna Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza. Interesuje się rozwojem duchowym i prawami ucznia. Uczennica Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Paulina Wojciechowska – osiemnastolatka, członkini zespołu POMOC NA MAXA. Interesuje się sztuką oraz angażuje się w programy społeczne. Lubi poznawać nowych ludzi i stawiać sobie wyzwania. Właśnie kończy dąbrowskiego Plastyka.

Angelika Friedrich – założycielka Nastoletni Azyl i studentka psychologii. W ramach działalności Nastoletniego Azylu wraz z jego zespołem edukuje w zakresie zdrowia psychicznego, pomaga rodzicom „zrozumieć” nastolatki, walczy na rzecz poprawy sytuacji psychiatrii w Polsce. Od dwóch lat wspierając różne organizacje, konferencje itp., które działają na rzecz poprawy sytuacji psychiatrii dzieci i młodzieży i współpracując m. in. z Rzecznikiem Praw Pacjenta i z Zespołem Parlamentarnym ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży.

_______________________________

Forum Młodych jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Misja miasto. Dzieci mają głos”, który jest realizowany przez stowarzyszenie Dopamina Lab z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.