Jesteśmy młodzi o co nam chodzi.

Jak wygląda codzienność współczesnych nastolatków? Dzieci i młodzieży jak wygląda Wasza codzienność i o co Wam chodzi?

10 kwietnia o godz. 16:00 spotkaniem pt. JESTEŚMY MŁODZI O CO NAM CHODZI zakończymy Forum Młodych online. O sprawach ważnych i najważniejszych, o perspektywach, obowiązkach i możliwościach, o bezpiecznych przestrzeniach na bycie sobą, o szkole i presji, o wyrabianiu cudzych norm w kontekście dwóch ważnych raportów „Młodzi o szkole” oraz „Młodzi są zajechani, co z tym zrobimy” porozmawiają:

Karol Duran – osiemnastoletni uczeń Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej na kierunku elektronik. Pasjonuje się jazdą na rowerze oraz gotowaniem jak i również działalnością społeczna i niesieniem pomocy innym.

Zuza Junak – uczennica III klasy w „Łukasińskim” w Miasto Dąbrowa Górnicza. Ostatnio bardzo udziela się społecznie w szkole i poza nią. Cały czas próbuje czegoś nowego poznając inne perspektywy świata.

Marta Nowak – członkini grupy POMOC NA MAXA i radna Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza, uczennica Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej Interesuje się rozwojem duchowym i prawami ucznia.

Jan Becker – uczestnik projektu „Jesteśmy młodzi o co nam chodzi”. Zajmuje się mniejszościami w Polsce. W wolnym czasie pisze.

Karolina Wysocka – ekspertka ds. pracy z młodzieżą, trenerka edukacji nieformalnej wzmacniającej kompetencje społeczne młodych ludzi, pasjonatka edukacji o zdrowiu psychicznym. Reprezentuje Fundacja Szkoła z Klasą, która wspieramy szkoły w zmianie, tak by lepiej przygotowywały uczniów i uczennice do wyzwań współczesnego świata, uczyły sprawczości, odpowiedzialności za siebie i innych, uważności i współpracy. Fundacja Szkoła z Klasa to organizacja, która stoi za głośnym i aktualnym oraz ważnym raportem „Młodzi są zajechani. Co z tym zrobimy.”

__________________________________

Forum Młodych jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Misja miasto. Dzieci mają głos”, który jest realizowany przez stowarzyszenie Dopamina Lab z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.