ROBIMY DRAMAT!

Z nieskrywanym entuzjazmem zapraszamy na WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA ORAZ DZIAŁAŃ PERFORMATYWNYCH „RÓB DRAMAT!” Chodźcie!

DLA KOGO?
Dla osób 15+, które piszą lub chcą zacząć swoją przygodę z pisaniem na warsztatach literackich oraz wszystkich zainteresowanych dekonstrukcją form teatralnych. To propozycja dla młodzieży z Dąbrowy Górniczej i okolic – młodych, którzy chcą poznać tajniki warsztatu pisarskiego i nauczyć się różnych technik pracy z tekstem, również w teatrze.
Nie musicie mieć piątki z polskiego, ani zdolności aktorskich. Wystarczy uważna obserwacja codzienności i chęć działania!

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Wyślij wiadomość z tytułem: „Rób dramat” na adres: dopaminalaab@gmail.com.
W wiadomość podaj swoje imię i nazwisko.
Możesz też wysłać sms-a/zadzwonić na numer: 504-820-333

Na zgłoszenia czekamy do 4 października!

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
Na warsztatach TWÓRCZEGO PISANIA będziemy pisać, rozmawiać, spacerować, notować, improwizować teksty. Poznacie różne techniki pracy pisarskiej, z których będziecie mogli skorzystać w przyszłości, dowiecie się jak szukać tematów, jakie są techniki twórczego pisania i jak stworzyć wymarzonych bohaterów. Porozmawiamy też o waszych indywidualnych pomysłach i tym co już piszecie lub chcielibyście pisać. W efekcie stworzycie autorskie teksty.

Na WARSZTATACH TEATRALNYCH
punktem wyjścia będzie odniesienie do pomijanych wartości tekstu dramatycznego. Didaskalia, bo o nich mowa, nie istnieją bowiem prawie wcale w powszechnym dyskursie o literaturze. W sposób oczywisty używany w procesie produkcji widowiska, nie jest znany czytelnikowi, pomijany jak „opisy przyrody u Sienkiewicza”. Działanie performatywne, przenoszące ciężar adaptacji na tekst poboczny, sprowadzający tekst główny do roli pobocznego będzie istotą finałowego aktu scenicznego.

JAK TO SIĘ SKOŃCZY?
W listopadzie zaprezentujemy efekty pracy grupy teatralnej i literackiej w formie wydarzenia artystycznego w Fabryce Pełnej Życia. W prezentacji pomoże nam zespół muzyczny FONOGON.

KIEDY?
Od 5 października do 22 listopada.

GDZIE?
W Fabryce Pełnej Życia
ZA ILE?
Za darmo!
Stowarzyszenie Dop!amina LAB realizuje projekt „Fundacja Młodych Inicjatyw” w ramach grantu „Fabryka Pełna Życia – działaj z nami!” finansowego przez UM Dąbrowa Górnicza.
Prowadzący:
Anna Cieplak – pisarka, animatorka kultury. Autorka m.in. „Ma być czysto”, „Rozpływaj się”. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody im. Gombrowicza. Prowadząca zajęcia sztuki pisania na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Wojciech Jakubiec – absolwent Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej w Krakowie i Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Animator kultury, pedagog, twórca teatralny. Inicjator i szef artystyczny festiwalu TEATRALNA MASZYNA. Opętany wizją teatru na przystanku autobusowym.

Robert Strzała – nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, autor książki „Żyranci czyli szukając zaczepki”, autor tekstów i wokalista zespołów Zagłębiowskiej sceny muzycznej m.in. 100Tvarzy grzybiarzy, Pieniądze, Paździerze i kosmetyka mózgu.