Zielone Polekcje

ZIELONE POLEKCJE

takie inne lekcje, plenerowe oparte na pracy projektowej, z blokiem doświadczeń i eksperymentów, lekcje podążające za dziećmi.. czyli zabawa, przygoda, radość uczenia się..

Dzięki grantowi z Fundusz Naturalnej Energii, w ramach konkursu, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem – Fundacja „Za górami, za lasami” uczniowie i uczennice Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej wzięły udział w warsztatach, w zakresie szeroko pojętej edukacji przyrodniczej i ekologii (Eko Lab – Laboratorium Nauki i Zabawy), a przy szkole powstaje społeczny ogródek (Zielone Pole).

Nasze „Zielone (po)Lekcje (jesteśmy o tym przekonani) to była doskonała okazja, aby obudzić w najmłodszych poczucie współodpowiedzialności za świat.

No nie ma lepszej sposobności do poruszenia zagadnień ekologicznych, niż w trakcie dokonywania samodzielnych badań i działań.

Rozmawialiśmy, doświadczaliśmy, eksperymentowaliśmy, bawiliśmy się, uczyliśmy się.. Zielone Pole powoli staje się.. (w pełni ożyje przyszłą wiosną).

Mamy nadzieje, że będzie to miejsce tętniące życiem, dające wytchnienie i umożliwiające codzienne bezpośrednie obcowanie z przyrodą.. Po cichu liczymy też, że naszym ogrodowym pomysłem zainspirujemy inne szkoły w naszym mieście. Niech przyszkolne Zielone Pola rozwijają się i rozkwitają w całej Dąbrowie.