KAŻDA JEST WAŻNA – INTERWENCJE

Marcin Krupa, prezydent Katowic, Europejskiego Miasta Nauki, gdzie mieszka 148,2 tys. kobiet i 132 tys. mężczyzn (GUS 2022 r.) w Polskim Radiu Katowice zapowiedział, że planuje „ściśle męskie grono” w kierownictwie zarządu miasta, bo prościej rozmawia mu się z mężczyznami. Zapytany dlaczego, odpowiedział: „Pozostanie to moją słodką tajemnicą”.

⬇️⬇️

Przypominamy, że prezydent jest osobą publiczną, a jego preferencje wpływają na sposób zarządzania miastem, czyli dobrem wspólnym mieszkańców i mieszkanek. Styl zarządzania miastem nie powinien stanowić “tajemnicy”, ale transparentną politykę równościową.

Katowice korzystają z programów europejskich, które zobowiązują do przestrzegania zasad gender mainstreaming. Strategie zarządzania miastem powinny być zgodne z zasadami równości, dlatego jako Grupa Każda Jest Ważna skierowałyśmy do Prezydenta wniosek w tej sprawie.

👉 Projekt „Każda jest ważna” jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021-2027.