O pomocy i mocy rówieśniczego wsparcia.

Nikt lepiej nie zrozumie nastolatka/nastolatki jak drugi nastolatek/nastolatka. Rówieśnicze działania poMOCowe mają ogromny sens i ogromną moc. Jak pomagać mądrze, dobrze i skutecznie, z uważnością na siebie i drugiego? Jak pomóc nastolatkom we wspieraniu rówieśników (jako dorosły)? Jak wspierać swoich rówieśników (co robić, czego nie, kiedy powiedzieć stop, jak dbać o własne granice)? Jak reagować, gdy widzimy, podejrzewamy, że ktoś może mieć kryzys suicydalny (ma myśli samobójcze, planuje odebrać sobie życie)?

Spotkania i rozmowy w edukafejce „Po dzwonku..” organizowane są przez Stowarzyszenie dO!PAmina Lab w ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” współfinansowanego ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.