Festiwal Teraz MY! i dzień DOBRA! dobry DZIEŃ!

Zapraszamy na wydarzenie podsumowujące nasz projekt „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania”. W ramach festiwalu „Teraz My” (17-18.12.2022r.) organizujemy dzień DOBRA (17.12) i dzień WSPARCIA (18.12)
_______________

Wiesz jak ważne jest Twoje zdrowie? Lubisz czuć się dobrze? Interesujesz się tematyką zdrowia psychicznego? To wydarzenie jest dla Ciebie!

Zmiana podejścia do chorób psychicznych i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży to nasza dorosłych wspólna odpowiedzialność.

Ale to Wy, Młodzi Ludzie, dzięki swojej otwartości, odwadze mówienia i ciekawości, pokazujecie kierunek zmian, które nie tylko naszym zdaniem, są pilne i konieczne.

W ramach dnia DOBRA wsparcia i poMOCy:

1. Dzięki współpracy z Zielonym Przylądkiem Centrum Terapii (Sosnowiec, ul. J. Popiełuszki 48) przez cały dzień będziecie mogli korzystać (bezpłatnie) z indywidualnych konsultacji psychoterapeutycznych, psychologicznych oraz warsztatów (dla młodzieży od 12 roku życia i rodziców).

2. Dzięki współpracy z Kolektywem Kuzyni i Biblioteką Miejską w Dąbrowie Górniczej w godzinach 17:00-20:00 odbędzie się pokaz filmu „Poranki, kiedy wracamy do domów” oraz debata pt. „Młodzi w poszukiwaniu sensu”

Poniżej szczegółowy plan tego dnia:

10:00-12:00 Słowa poMOCne – warsztaty arteterapeutyczne dla nastolatków/nastolatek, w ramach których poszerzysz własne umiejętności rozpoznawania emocji i potrzeb, stworzysz „Słownik słów poMOCnych”, dzięki któremu możliwe jest modelowanie relacji z innymi ale i zadbanie o swój dobrostan, zapisy tel. 504820333.
Prowadząca: Kinga Jaskólska Pietrzyk (trenerka TUS, arteterapeutka)
Miejsce: Zielony Przylądek Centrum Terapii (Sosnowiec Zagórze, ul. J. Popiełuszki 48)

14:00-16:00 DOBROstan – warsztaty dla młodzieży, w trakcie których pokażemy Ci w jaki sposób wzmacniać dobrostan, mieć realny wpływ na swoje samopoczucie, mówić o emocjach, zadbać o sen i odpoczynek, poznasz też techniki łagodzące skutki codziennych stresów i napięć (tworząc osobisty zasobnik antystresowy), zapisy, tel. 504820333.
Prowadząca: Krystyna Matyjasek (psycholożka, psychoedukatorka, asystentka, zdrowienia)
Miejsce: Zielony Przylądek Centrum Terapii (Sosnowiec Zagórze, ul. J. Popiełuszki 48)

10:00-16:00psychologiczne konsultacje i sesje indywidulane dla młodzieży, dla rodziców z dziećmi, dla rodziców (na porady i sesje indywidualne obowiązują zapisy, tel. 514101133, hasło: dopaminalab)
Miejsce: Zielony Przylądek Centrum Terapii (Sosnowiec Zagórze, ul. J. Popiełuszki 48)

Konsultacji udzielają:
Barbara Prusinowska-Opalska psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka, specjalistka psychoterapii uzależnień
Tematy i obszary pomocy: praca z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, trudności wychowawcze, problemy emocjonalne i psychiczne (zaburzenia nastroju, depresja, lęki, samookaleczenia, trudności w relacjach)

Monika Skóbel – psycholożka, psychoterapeutka rodzinna, mediatorka, trenerka Szkoły dla Rodziców, trenerka TUS i TZA, mediatorka
Tematy i obszary pomocy: trudności wychowawcze, problemy emocjonalne i psychiczne (zaburzenia nastoju, depresja, lęki, fobie, stres, niskie poczucie własnej wartości, trudności w relacjach, kryzysy, zaburzenia psychosomatyczne), mediacje w sprawach rodzinnych i okołorozwodowych.

17:00-20:00 – pokaz filmu dokumentalnego, krótkometrażowego pt. „Poranki, kiedy wracamy do domów” oraz debata pt. „Młodzi w poszukiwaniu sensu”
Miejsce: Biblioteka Miejska (ul. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza)

W debacie udział wezmą:
Alina Czyżewska (aktorka, aktywistka miejska, członkini sieci obywatelskiej Watchdog Polska), Barbara Prusinowska-Opalska (pedagożka, specjalistka psychoterapii uzależnień i psychoterapuetka), Kolektyw Kuzyni, Marta Nowak (uczennica), Maja Krawczyk (uczennica) a debatę poprowadzi Szymon Mrożek (dziennikarz związany z Zagłębiem Talentów).

Z konsultacji psychologicznych, psychoterapeutycznych i prawnych można korzystać także w dniu 18.12.2022r. (po wcześniejszym umówieniu).

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie dO!PAmina Lab w ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” współfinansowanego ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.