MOC do sprawstwa cz.1

Uczymy i uczymy się. W tym cyklu warsztatów (dla grupy liderskiej) ich uczestnicy zdobywają wiedzę w zakresie praw człowieka, praw dzieci, prawa oświatowego. Rozwijają kompetencje społeczne poMOCne w bezpośrednim zaangażowaniu się w niesienie skutecznej i profesjonalnej pomocy. Jak rozmawiać, jak komunikować o sprawach ważnych, kiedy i jak pomagać?

Tematy, które poruszamy to zdrowie psychiczne i jego profilaktyka, nastoletnia depresja, rówieśnicze wsparcie, zasady i słowa poMOCne, asertywność, decyzyjność, budowanie sojuszy, profesjonalne i systemowe wsparcie w kryzysach..

Jest bardzo intensywnie, bywa trudno. Jesteśmy dumni i pod ogromnym wrażeniem zaangażowania tych młodych ludzi..

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie dO!PAmina Lab w ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” współfinansowanego ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.