Warto rozmawiać..

W ramach spotkań live w projekcie „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” poruszamy tematy ważne dla młodych ludzi, bo na co dzień ich dotyczące. To rozmowy o nas, o relacjach dorośli – dzieci. Mamy przy tym intencję inspirowania do zmian i do refleksji, gruntowania wiedzy, przyglądania się sobie i światu z perspektywy dziecka, nastolatka..

Poniżej zamieszczamy nagranie rozmowy pt. Wychowanie. Kary i nagrody a motywacje i relacje, w której poszukiwaliśmy odpowiedzi na następujące pytania:

Karać czy nagradzać? (fakty, mity i podstawa prawna).
Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna – a co to?
Racja czy relacja?
Motywacja a relacje?
Motywacja a przemoc – gdzie jest granica?
Czy na pewno zawsze trzeba motywować i jak tego nigdy nie robić..

Rozmawiają:

Agata Dawidowska – radczyni prawna, od 10 lat prowadząca swoją kancelarię. Z zamiłowania aktywistka działająca na rzecz lokalnej społeczności, wspomagająca w ramach wolontariatu rodziców, a w szczególności matki. Od 2021 roku prowadzi bloga Prawa Małego Człowieka [www.prawamalegoczlowieka.pl, FB @PrawaMalegoCzlowieka, IG prawa_malego_czlowieka], w którym dzieli się z czytelnikami swoimi refleksami na temat praw dzieci, praw człowieka, praw obywatelskich, które przysługują dzieciom.

Marta Fijałkowska – psycholożka, z doświadczeniem pracy na stanowisku psycholożki szkolnej i doradczyni zawodowej, trenerka umiejętności psychospołecznych. Z zamiłowania baczna obserwatorka procesu, w którym Mały Człowiek odkrywa świat. Lubi przyglądać się rzeczom zwyczajnym przyjmując perspektywę dziecka.

Anna Dęboń – aktywistka edukacyjna i miejska, pedagożka, terapeutka, arteterapeutka, terapeutka zajęciowa, animatorka kultury. Właścicielka i stwórczyni marki O!PA (przestrzeni edukacji i terapii dla dzieci i młodzieży). Obecnie zajmuje się tematyką praw dzieci i praw człowieka oraz monitoringiem realizacji tych praw w szkołach. Inicjatorka oddolnego ruchu na rzecz zmian w edukacji w Dąbrowie Górniczej. Koordynatorka projektu poMOC

Spotkania i rozmowy w edukafejce „Po dzwonku..” organizowane są przez Stowarzyszenie dO!PAmina Lab w ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” współfinansowanego ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.