Otwarta głowa – jak budować relacje wspierające dobrostan psychiczny.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak budowanie relacji z dziećmi i nastolatkami wpływa na ich poczucie dobrostanu psychicznego. Praca warsztatowa będzie miała też charakter intro- i retrospektywny. Myśląc o własnym wpływie i postawach w relacji ważne jest przyjrzenie się osobistym doświadczeniom oraz przekonaniom.

Plan spotkania:
– Dobrostan psychiczny w kontekście relacji i potrzeb społecznych
– “Trudne tematy” – gdzie leży granica zaufania i autentyczności
– Role w relacjach – rodzic, dziecko, partner
– Autonomia i paternalizm w budowaniu relacji
– Wspieranie dobrostanu psychicznego dziecka
– Spotkanie prowadzone będzie mieszaną metodą warsztatu online.

Prowadzący:
dr Julian Czurko – trener, coach, facylitator, edukator i mentor młodzieżowy. Popularyzator innowacyjnej metody Clean Coachingu w Polsce, superwizor i mentor. Facylitator dialogu metodą Nansen Center for Peace and Dialogue. Współtwórca metody edukacji antyprzemocowej skierowanej do chłopaków. Trener profilaktyki i edukacji seksualnej. Współzałożyciel Fundacji Owoc Spotkania, gdzie współtworzy przestrzeń do spotkań i wspólnego wzrastania w kierunku dobrostanu psychicznego, fizycznego oraz społecznego.

Spotkanie realizowane jest we współpracy z Fundacją Owoc Spotkania.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty odbędą się online (na dzień przed danym warsztatem, otrzymasz link dostępu). Dysponujemy ograniczoną liczba miejsc. Aby się zapisać wystarczy, że wypełnisz i prześlesz formularz zgłoszenia: https://forms.gle/Bv4Fy71UE15wLVMz9

Otrzymasz zaświadczenie udziału.

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie dO!PAmina Lab w ramach projektu „poMOC – program rówieśniczego wsparcia i działania” współfinansowanego ze środków narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.