Młodzi mają głos!

Ostrzeżenie!

Padnie wiele wielkich słów, ale… …nie potrafimy dziś inaczej…

Fantastycznym przeżyciem było słuchać i obserwować wczoraj, jak Młodzi Ludzie rozmawiają z autorytetami (być może dla wielu to duże słowo, ale – uwierzcie, padło ono wczoraj w „kuluarach”) i fachowcami w swoich dziedzinach. Jak otwierają się i z jak wielką dojrzałością i przejęciem poruszają istotne dla nich problemy.

Po raz kolejny wystarczyło(?) dać Młodzieży przestrzeń i wolną rękę, żeby okazało się, jak bardzo jest ona wartościowa i mądra. Jak wiele ma do powiedzenia, jak bardzo to, co mówi, jest autentyczne i trafne.

Kochani, Wszyscy byliście niesamowici i powiemy to jeszcze raz – gdyby tylko dorośli potrafili Was tak słuchać, jak Wy potraficie mówić, nie tylko szkoła, ale po prostu świat byłby lepszym miejscem. Tak, mieliśmy ciarki, tak, wzruszaliśmy się i tak – jesteśmy Wam nieskończenie wdzięczni za to, co robicie.

Jednym z głównych założeń Stowarzyszenia dOPAmina Lab było właśnie współdziałanie z Młodymi Ludźmi, z Uczniami i Uczennicami. Trochę nam to zajęło, ale najważniejsze, że głównie dzięki współpracy z POMOC NA MAXA i wspólnemu organizowaniu FORUM MŁODYCH „Młodzi mają głos”, nasze marzenie właśnie zaczyna się spełniać. Dziś już wiemy, że to początek kolejnej podróży i drogi. I dziękujemy Wam serdecznie za to, że jesteście.

Nic o Was bez Was.