Masz prawo wiedzieć!

Jesteś uczniem/uczennicą. Jesteś dzieckiem. Jesteś młodym człowiekiem. Znasz swoje prawa i wolności?

10 kwietnia o 12:00 w ramach spotkania MASZ PRAWO WIEDZIEĆ o (s)prawach dzieci i młodzieży oraz o (s)prawach uczniowskich w kontekście szkoły i szkolnego statutu rozmawiać będą:

Zuza Junak – uczennica III klasy w „Łukasińskim” w Dąbrowie Górniczej. Ostatnio bardzo udziela się społecznie w szkole i poza nią. Cały czas próbuje czegoś nowego poznając inne perspektywy świata.

Michał Wroński – uczeń liceum, tegoroczny maturzysta oraz samozwańczy aktywista, który w czasie pozaszkolnym zajmuje się muzyką i prawami ucznia.

Paweł Wywrot – siedemnastoletni uczeń dąbrowskiego LO, członek grupy POMOC NA MAXA. Interesuje się muzyką, matematyką, prawem a także jego dziedzinami. Lubi dyskutować na tematy dotyczące praw uczniowskich i swojego miasta, czyli Miasto Dąbrowa Górnicza.

Łukasz Korzeniowski – Prezes Stowarzyszenie Umarłych Statutów. Od 2018 zajmuje się tematyką praw ucznia. W wolnym czasie czyta Szymborską, Białoszewskiego i Barańczaka, inspiruje się Gombrowiczem. Zainteresowany kosmologią i obserwacjami nocnego nieba. Hobbystycznie bada kontrkult papieski Jana Pawła II w internecie. Obecnie student WPiA UJ.

_______________________________

Forum Młodych jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Misja miasto. Dzieci mają głos”, który jest realizowany przez stowarzyszenie Dopamina Lab Lab z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.