Dzieci w miejskiej świetlicy przyrodniczej.

Spędziliśmy blisko sześciu miesięcy na zabawie w przyrodników i przyrodniczych odkrywców. W naszej świetlicowej przestrzeni przy Centrum Aktywności Obywatelskiej i domach kultury, w szkolnych ogródkach, pobliskich parkach, a gdy pogoda już całkowicie nie dopisywała, w lekcyjnych salach doświadczaliśmy świata, odpowiadaliśmy na pytania, filozofowaliśmy i eksperymentowaliśmy blisko siebie i natury..

Jak rośliny piją wodę? Czy w ziemniaku jest prąd? Jak zbudować elektrownię? Jak zrobić kompost i po co? Jak długo rozkładają się plastikowe śmieci? O czym szumią drzewa? Co w trawie piszczy? To tylko niektóre z setek pytań, które sobie stawialiśmy..

Bo uczenie się można i trzeba lubić. Bo uczenie się może być ciekawą przygodą.
Bo zabawa to poważna sprawa.. A to dopiero początek..
Jeżeli chcecie z nami poeksperymentować, dajcie znać.
Spakujemy naszą Zieloną Skrzynkę i zjawimy się, by z radością i entuzjazmem zagrać z Wami w zielone (kontakt: dopaminalaab@gmail.com, tel. 50482033).

IKEA dziękujemy za zaufanie i wsparcie!

Tutaj możecie podejrzeć krótkie podsumowanie projektu..

A tak się bawiliśmy..

dav
bty
dav
dav

dav
bty
dav
dav
dav