Świetlica uważności..

Z uważnością w Miejskiej Świetlicy Przyrodniczej..

W nastoletnim świecie emocjonalnych niepokojów i napięć, niezliczonych szkolnych obowiązków i oczekiwań generujących wysoki poziom stresu i trudne emocje, rozwiązaniem może być i jest praktykowanie uważności (choć to na początku dziwne, obce, powodujące opór, nudne i jakieś takie za bardzo powolne i spokojne)..

Trening uważności dla nastolatków to specjalny czas i przestrzeń rozwijania kompetencji radzenia sobie z emocjami, lepszego poznawania siebie, zatrzymania.. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 16:30 w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (szczegóły w komentarzu).
Polecamy!

„Mamy coraz więcej naukowych dowodów na to, że uważność wpływa pozytywnie na zdolność uczenia się. To ważne dla dorosłych i kluczowe dla dzieci. Mózg i układ nerwowy ciągle się u nich rozwijają, mają więc podwyższoną wrażliwość na negatywne skutki stresu. Niezwykle istotne jest stymulowanie i wspieranie naturalnego rozwoju dziecka, jego wrodzonej tendencji do bycia życzliwym, otwartym i uważnym. Dzieci są naszą przyszłością”. (Jon Kabat-Zinn)

Bo zabawa to poważna sprawa.
#laswnas
#drogadorelacji
#mindfullness
#treninguważności
#IKEA