ZIELONA SKRZYNKA

Nasz Miejska Świetlica Przyrodnicza to przyjazna przestrzeń przyjaznej edukacji ale to także trzy zielone skrzynki, które można śmiało wypożyczać.

Czym jest zielona skrzynka? To zestaw pomocy i narzędzi dydaktycznych umożliwiających badania terenowe i przeprowadzenie wielu przyrodniczych doświadczeń. Zestaw zawiera m.in sprzęt do badania wody, powietrza, gleby, zestawy do budowy filtrów wodnych, modele różnych źródeł energii odnawialnych, materiały dotyczące tematu biodegradacji, globusy, pudełka do obserwacji, kompasy, lupy, mikroskop oraz przykładowe scenariusze lekcji i opisy przykładowych eksperymentów. Wypożyczenia można dokonać na podstawie „umowy wypożyczenia” na okres od 3 do 6 miesięcy (placówki oświatowe, wychowawcze, edukacyjne). Ze sprzętu można skorzystać również w przestrzeni Miejskiej Świetlicy Przyrodniczej (ul. Sienkiewicza 6a, Dąbrowa Górnicza), gdzie przygotowaliśmy dla Was jest żywą altanę z wierzby, domek meteo, palenisko, siedziska, stoliki, itp.

Istnieje możliwość umówienia się na terenowe warsztaty z nami.
Zapraszamy grupy zorganizowane (klasowe, przedszkolne, rodzinne).
(kontakt: dopaminalaab@gmail.com, tel. 504820333).


NIECH NAUKA IDZIE W LAS!
GRAJCIE W ZIELONE!
GRAJMY W ZIELONE!

Bo zabawa to poważna sprawa..
…………………………………………………………………………..
Miejska Świetlica Przyrodnicza oraz Zielone Skrzynki powstały dzięki wsparciu IKEA w ramach programu „Zabawa to poważna sprawa”.