Las w nas – rodzinna wyprawa w naturę (Maczki i Piernikarka)

Hop! Hop! 25 września 2021r. kolejna rodzinna wycieczka w zieleń..
Tym razem zapraszamy na wyprawę: Maczki – Stare Maczki – Piernikarka (tam i z powrotem).

Na zachętę opowiemy, że w Piernikarce nigdy nie mieszkało więcej niż kilka rodzin. Nikt nie płaci tu za wodę, bo za kran starcza studnia. Nikt nie płaci tu za prąd, bo nigdy nie dotarły tu żadne linie energetyczne. W tajemniczej Piernikarce czas jakby zatrzymał się jakieś sto lat temu.. Skąd nazwa? Od domu, w którym dawno dawno temu, wypiekano pierniki.

ZAPRASZAMY! bardzo na ekscytującą wyprawę po lesie z wizytą w tajemniczej, dawnej osadzie, z bujaniem w chmurach i hamakach..
—————————————-
Zbiórka na przystanku autobusowym Sosnowiec Maczki Kościuszki o 10.16 (tak, tak mamy świadomość o której dojeżdża tam autobus 835, poczekamy, gdyby miał opóźnienie;) Do Maczek można również dojechać autobusami linii 28, 220, 221 i 622. Długość trasy ok. 9 km. Na koniec powrót na miejsce zbiórki 

Obowiązuje ubiór turystyczny. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia – ewentualne ubezpieczenie we własnym zakresie.
Udział wolny i dowolny!
Dajcie znać że będziecie, tel. 504820333 (sms)
——————————————-
Wyprawy organizujemy w ramach programu „Miejska Świetlica Przyrodnicza”, który realizujemy przy wsparciu IKEA.
„Bo zabawa to poważna sprawa”