Z serii: rodzinne wyprawy w naturę!

Hop! Hop! 11 września 2021r. kolejna wycieczka w zieleń.. Tym razem zapraszamy na wyprawę.. „TAJEMNICE ZAGÓRZA”.

Zagórze należy do najstarszych dzielnic Sosnowca. Znajdziemy tutaj całkiem sporo miejsc wartych bliższego poznania, a pośród nich najstarszy zabytek, najstarszy park, najstarszy pałacyk, najstarszy dworek w mieście. Prawdziwą perłą świadczącą o nieprzeciętnych walorach tego miejsca są relikty hutniczej osady produkcyjnej sprzed około 1000 lat! To tutaj właśnie, u źródeł Potoku Zagórskiego rodziły się zręby regionu nazwanego później Zagłębiem Dąbrowskim.

Stare Zagórze to również piękna przyroda – łąki kosaćcowe i modraszkowe, dzikie sady dawnego Browaru, przepiękny Park Mieroszewskich kryjący grotę oraz wejścia do słynnych lochów, wspomniane wcześniej źródliska.

Zagórze to tajemnice „ciemnej” kaplicy i baraniego kopca, to legendarne utopce z Gaci, to wspomnienie świętego gaju i prasłowiańskiej gontyny..

ZAPRASZAMY na ekscytującą wyprawę po zagórskich zakamarkach.
Zbiórka o godzinie 10.00 na przystanku Zagórza Mec (kierunek Dąbrowa Górnicza, obok wielkich niebieskich zbiorników) – dojazd autobusami linii 18, 55, 90, 106, 188, 299, 622, 690, 808, D.

Obowiązuje ubiór turystyczny. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia – ewentualne ubezpieczenie we własnym zakresie. Udział wolny i dowolny!
Dajcie znać że będziecie, tel. 504820333 (sms)
Jeżeli chcecie częściej szwendać się z nami po okolicy i być na bieżąco z terminami naszych wypraw i wycieczek zapraszamy też na stronę LAS W NAS – FB

——————————————-

Wyprawy realizowane w ramach programu „Miejska Świetlica Przyrodnicza” realizowanego przy wsparciu IKEA. „Bo zabawa to poważna sprawa” .