Wakacyjna świetlica demokratyczna..

Warsztaty w ramach projektu „Misja Miasto. Dzieciaki mają głos” w wakacyjnej odsłonie i pełni..

Rozmawiamy i uczymy (się) o samorządności (w kontekście domu, szkoły i miasta), demokracji, partycypacji, prawach dziecka i prawach człowieka, o wolnościach i równości.. Snujemy wizję o przyszłości.. Mierzymy się z wyzwaniami „Wioska dzieci” i „Gazeta dzieci”.. Wzmacniamy swoje kompetencje współpracy i decyzyjności, wiarę w siebie i własne moce oraz własną sprawczość i głos.. Bez przymusu, bez presji, bez pośpiechu, w atmosferze życzliwości i szacunku..

????

W Dopamina Lab, nie mamy i nigdy nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że mali i młodzi ludzie, że dzieci mają wyjątkowy dar naturalnego i nieskrępowanego pędu do rozwoju i niewyczerpaną ciekawość, która je ciągle motywuje, inspiruje i dopinguje.. do nieustającego poznawania, doświadczania, rozwoju (we własnym tempie), zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Wystarczy, że czują się bezpiecznie, mają wsparcie grupy i dorosłych dorosłych i są (bo mogą) być autonomiczne i samodzielne.

????‍♂️

Z wdzięcznością, radością i entuzjazmem towarzyszymy naszym młodym uczestnikom i uczestniczkom wakacyjnej świetlicy w tej demokratycznej przygodzie i misji. Z całą mocą i jak tylko umiemy najlepiej wspieramy ich, by mogli/mogły stawać się coraz bardziej świadomymi, odpowiedzialnymi, niezależnymi, wrażliwymi społecznie i empatycznymi ludźmi.

????

Jeszcze o nas i o nich usłyszycie! Dzieci mają głos!

________________________________________________________

Rodzice i dzieci dziękujemy Wam za zaufanie i że jesteście z nami! Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy dzięki Wam dzieje się dobro! Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej dziękujemy za przestrzeń i ciepłe przyjęcie żywiołowej aktywności najmłodszych obywateli.. Miasto Dąbrowa Górnicza i Pani wiceprezydent Bożena Borowiec dziękujemy za wsparcie naszego projektu.

Szczegółowe informacje o projekcie: https://szkolajestnasza.pl/…/misja-miasto-dzieci-maja…/

Więcej informacji o dziecięcym zinie (zapraszamy! twórzcie z nami gazetę dzieci!): https://szkolajestnasza.pl/…/gazeta-dzieci-dzieci-maja…/

‼️

Nauczycielu/Nauczycielko zapraszamy do współpracy (pomimo wakacji;). Twoja klasa w nadchodzącym roku szkolnym, może wziąć udział w naszych warsztatach. Informacje i szczegóły: dopaminalaab@gmail.com, tel. 504820333