Po dzwonku.. razem tworzymy zmianę!

Zapraszamy na inspirujące, motywujące i sieciujące spotkanie o edukacji.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18 online i będzie transmitowane na żywo naszej stronie na FB https://www.facebook.com/Dopamina-Lab-432853420857478 (w późniejszym czasie nagranie zostanie udostępnione na naszym kanale w serwisie youtube).
Kolejna odsłona naszej edukafejki „Po dzwonku” to wielośrodowiskowa debata i jednocześnie pierwsze z cyklu (mamy nadzieję) wydarzenie celem przybliżające do autentycznego wdrażania postulatów eduzmiany i autentycznego wspólnego działania.
O wzywaniach i kierunkach rozwoju polskiej edukacji. O tym, że mamy wybór i wpływ. O przyszłości szkoły i szkole przyszłości. O postulatach, rekomendacjach i wnioskach w zakresie szeroko pojętej edukacji, które razem i we współpracy opracowaliśmy i wdrożymy. O tym że można, trzeba i da się. Bo szkoła jest nasza!

Rozmawiają:
JUSTYNA SUCHECKA – dziennikarka specjalizująca się w edukacji, instruktorka tańca, ekspertka do spraw młodzieży. Od lat wspiera dzieci i młodzież w spełnianiu marzeń. Autorka książki „Young Power”, która stanowi prawdziwy zastrzyk energii i udowadnia, że każdy ma jakiś talent.ANNA CIEPLAK – pisarka („Zaufanie” – 2015, „Ma być czysto” – 2016, „Lata powyżej zera” – 2017, „Lekki bagaż” – 2019), aktywistka miejska, animatorka kultury, dąbrowianka i absolwentka dąbrowskiej szkoły, cierpiąca za miliony mistrzyni ciętej riposty i miłośniczka second handów.MARZENA ŻYLIŃSKA – zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty, pisze artykuły i książki. Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. Jeśli chcemy, żeby był lepszy, musimy inaczej wychowywać dzieci.MARCIN STIBURSKI – dla jednych prowokator i siewca fermentu, dla drugich „ktoś z dystansem, kto po prostu mówi, jak wygląda polska szkoła, wkładając przy okazji kije w wiele mrowisk równocześnie”.
Jego projekt Szkoły Minimalnej zakłada odchudzenie szkoły z podstawy programowej i z przepisów przeszkadzających wprowadzeniu nowoczesnej edukacji w szkołach publicznych. Jak sam o sobie pisze – „Nie jestem metodykiem, nie jestem pedagogiem, jestem fizykiem, który przez 20 lat zajmował się zagadnieniami technicznymi i 1 września 2018 roku przez przypadek został nauczycielem”.AGNIESZKA KUŹBA – nauczycielka, doradca w zakresie edukacji naturalnej, autorką esejów i materiałów metodycznych inspirujących do wzbogacania warsztatu nauczyciela w oparciu o metody M. Montessori, R. Steinera, L. Malaguzzi i najnowsze zdobycze neurodydaktyki. Z sukcesem stosuje łatwe w pozyskaniu materiały naturalne jako karty pracy dla wspierania wszystkich sfer rozwoju dziecka ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju poznawczego.ANNA DĘBOŃ – mama dwóch dziewczynek, wspierająca swoje nastolatki w edukacji domowej i wspólnie z nimi od pół roku bujająca w obłokach w szkole w chmurze.. Z powołania, pasji i na szczęście.. pani Ania i Pani z Gliny (z wykształcenia pedagożka, terapeutka zajęciowa, trenerka, nauczycielka wspomagająca). W edukacji od zawsze i przede wszystkim stawia na relacje, wolność wyboru, entuzjazm, obecność, życzliwość, zaufanie akceptację i bycie razem. Kiedyś limuzyna z ostatniej ławki, ta bez przyszłości i perspektyw.NASZ ZESPÓŁ:
Stowarzyszenie dO!PAmina Lab
Stowarzyszenie Umarłych Statutów
Fundacja Edukacji Domowej
Fundacja Rozwoju Przez Całe Życie
Fundacja Bez Ocen (Instytut Zwinnej Edukacji)
Fundacja Budząca się szkoła
Edukatorium
Fundacja Ja Nauczyciel
Arena Kreatywnej Edukacji
Fundacja Arena i Świat
Fundacja Edu Tank
Elżbieta Manthey (juniorowo.pl)
Marcin Stiburski (Szkoła Minimalna)
Anna Szulc (Nowa Szkoła)
Agnieszka Adamczak
Alina Czyżewska (członkini sieci obywatelskiej Watchdog Polska)
Anna Cieplak
Anna Falkiewicz-Jach
Edyta Krygier
dr Marzena Żylińska (BSS)
dr Łukasz P. Ratajczak
dr Anna Ratajczak
dr Monika Kościelniak
dr hab. Joanna Wowrzeczka
dr Tomasz Tokarz (Wspieram Ucznia)
dr Dominika Hoffman Kozłowska (Uniwersytet Śląski)
dr hab. prof. UŚ Michał Krzykawski
dr Marta Grześko-Nyczka
dr Magdalena Barańska
dr Patrycja Wesołowska
dr Borys Bińkowski – Szkoła od Nowa
Agnieszka Kuźba (Fundacja Bezpieczne Gniazdo Safe Nest)
Aleksandra Bukowska
Justyna Gorce – Balut (Leśna Akademia Sztuki)
Agnieszka Gardas (Montessori Mountain Schools)
Bartek Guentzel (Droga do Lasu)
Katarzyna Sowa (Fundacja Bajkowy Las)
Olga Maj (Fundacja -Dzieci w Naturę)
Wiktor Naturski (Stowarzyszenie Edukatorów Leśnych, Fundacja Holiedukacja)
Beata Bilska (Partia Zieloni)
Weronika Szkudlarek (Fundacja Strefa Zieleni)
Mariusz Antolak (Fundacja w Krajobrazie)
Weronika Gąsior (Fundacja Neurolandscape)
Marianna Kłosińska
Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych
Fundacja Dzieci Mają Głos
Fundacja Zaawansowanych TechnologiiDOŁĄCZ DO NAS!
Więcej o postulatach i naszych wizjach:
https://szkolajestnasza.pl/2021/04/21/razem-tworzymy-zmiane/#szkołajestnasza