Leśna Akademia Sztuki na Bukowej Górze

Nasze ulubione oraz najbardziej magiczne, bajeczne i tajemnicze miejsce w Miasto Dąbrowa Górnicza.. Bukowa Góra. O każdej porze roku i na każdą pogodę. Zauważyliście, że las rośnie tutaj w szczególny i wyjątkowy sposób? Przy najbliższej okazji, spójrzcie w górę.. Korony sąsiadujących ze sobą drzew nie dotykają się.. Zjawisko to nazywa się „crown shyness” czyli nieśmiałość koron drzew. I chociaż jest wiele teorii próbujących wyjaśnić, dlaczego drzewa (również te na Bukowej Górze) zachowują się w ten sposób, żadna z nich nie wyjaśnia tego na pewno.. Tymczasem dzięki temu, wpadające tutaj, na różne sposoby, światło słoneczne tworzy niesamowite, rozmigotane spektakle.. To był wspaniały, nieśpieszny, twórczy czas..

Więcej o nieśmiałości koron drzew przeczytacie tutaj: klik.

#laswnas #malowaneświatłem #nuda #sztukaizabawa #naturasztuki #sztukanatury

A artystyczną inspiracją była dziś dla nas twórczość Izabeli Ołdak i Pablo Picasso.

Izabela Ołdak to artystka, malarka, tatuatorka, kobieta mocy, wizjonerka, inicjatorka i kuratorka rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza Czasem”. Natchnienia szukaliśmy podglądając i poznając artystyczne realizacje uczestniczących w nich twórców, w tym szczególnie pleneru Power of Art and Nature / Potęga Sztuki i Natury.

W dziełach Pablo Picasso – jednego z największych artystów naszego stulecia – skupialiśmy się na swobodzie zabawy formą, kształtem i kolorem.

Bo kiedy bukowy las staje się otwarta pracownią artystyczną naprawdę dzieje się magia…


___________

Spacery i warsztaty realizowane w ramach projektu „Sztuka natury. Natura sztuki” współfinansowanego z dotacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.