Ostatni dzwonek w plastyku!

Z radością wielką i entuzjazmem! Śpieszymy Wam z informacją, że oto pierwsza w Dąbrowie Górniczej publiczna szkoła bez dzwonków staje się!!!!
Tak!!! 🙂
DA SIĘ! MOŻNA!
Cisza pomaga w nauce – czytaj!
„Chodzi o to, aby uczniowie samodzielnie podejmowali decyzje i wiedzieli, jakie z tego wynikają skutki. Nauczyciel nie jest od tego, aby rozliczać z błędów, pilnować i stać nad młodzieżą, ale pełni w procesie nauczania rolę przewodnika. Zaczęliśmy wdrażać tę ideę w naszej szkole od niewielkiej, ale symbolicznej zmiany – mówi Ewelina Piasecka-Woźniczka, dyrektorka Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. […] – Zanim podjęliśmy w szkole tę decyzję, rozmawiałam z uczniami, ale także dyrektorami szkół, którzy wcześniej bali się tego kroku. Dziś nie żałują. Mnie również będzie ciężko przekonać do powrotu do tradycyjnego dzwonka. W szkole jest ciszej i spokojniej niż zwykle, choć nigdy nie byliśmy głośną szkołą. Nie grozi nam wrzawa i zawały serca co 45 minut […]

Dyrektorka zwraca uwagę, że zmiany w „Plastyku” to nie żadna rewolucja, ale ewolucja. Podczas pracy w drugim semestrze w tym roku szkolnym uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wspólnie pracować nad przemodelowaniem procesu nauki w szkole na bardziej partnerski.”#szkołajestnasza #dzieciństwotoniewyścigi