Konferencja i kampania „Dzieciństwo to nie wyścigi”

Konferencja „Dzieciństwo to nie wyścigi”, Warszawa 21 września 2019
Dla nas bardzo mocny i jednoznaczny przekaz.. Oto świat nauki, neurobiolodzy, psychiatrzy, psychologowie.. praktycy wołają „Stop! Dzieci nie wytrzymują presji! Ludzie w ogóle nie są w stanie wytrzymywać takiej presji!” Rzeczywistość szkolna przez pryzmat biologii mózgu, tego jak jako ludzie reagujemy i zachowujemy się w różnych sytuacjach (bo tak jesteśmy ewolucyjnie urządzeni i zaprogramowani) jest rzeczywistością dla dzieci ale też dorosłych, dla ludzi po prostu nie do zniesienia i wytrzymania, ze względu na przekraczający jakiekolwiek normy poziom CIĄGŁEGO! stresu oraz okoliczności, warunki, przestrzeń zorganizowaną tak, że chociaż człowiek – z natury zwierzę stadne! jest zmuszony zawsze działać w pojedynkę (samotność szkolna-poczułam to do trzewi, brak możliwości wspołpracy, przemoc emocjonalna, zawstydzanie, ostrzał z ocen, rywalizacja i każdy sam sobie..). Każdego, kto chciałby dzis mi powiedzieć MY TEZ TAK MIELIŚMY i przeżyliśmy, odsylam do publikacji Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.. do zapoznania się ze statystykami, wreszcie do usłyszenia naszych dzieci, które codziennie mówią nam o tym, że nie dają rady, że nie chcą chodzić do takiej szkoły (nie mylić z tym że nie chcą się uczyć), że są nieszczęśliwe.. DZIECIŃSTWO TO NIE WYŚCIGI. Zaufajmy Korczakowi! „W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem!” Opamiętanie! TERAZ! #budzacasieszkola
Budząca się szkoła
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę