Pobudka..

Uwaga! Czytajcie!
Wczoraj w Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego przeprowadziliśmy Naradę Uczniowską, która była okazją do wyrażenia przez Uczniów ich opinii, refleksji oraz propozycji dotyczących szkoły.
Okazało się, że podobnie, jak w innych szkołach i tutaj uczniowie dostrzegają potrzebę zmian w zakresie tematyki zajęć oraz sposobu ich prowadzenia.
Chcieliby, aby zajęcia dawały im więcej praktycznej wiedzy i umiejętności. Podobnie jak w innych szkołach i tutaj, uczniowie zwracają uwagę na znaczenie relacji z nauczycielami, a także indywidualnego podejścia.
Pojawiły się ciekawe propozycje np. wprowadzenia elementów wiedzy o zdrowym stylu życia w ramach wychowania fizycznego, czy nauki języków obcych w formie spotkań z obcokrajowcami.

Narady Uczniowskie są jednym z elementów wprowadzania zmian.
Dzięki tym spotkaniom uczniowie mogą głośno powiedzieć o swoich refleksjach, potrzebach oraz propozycjach, które bardzo często są odzwierciedleniem aktualnych opinii ekspertów w zakresie szeroko pojętej edukacji.

Wczorajsza Narada jest pierwszym krokiem w procesie wprowadzania w dąbrowskiej SP16 autentycznych i realnych zmian, które są odpowiedzią na potrzeby społeczności szkolnej, ale przede wszystkim dzięki którym wypracujemy systemowe rozwiązania służące poprawie kondycji szkoły w ogóle.
Szkoła Podstawowa nr 16 jest pierwszą w Dąbrowie Górniczej placówką, która zadeklarowała „przebudzenie” zgodnie z ideą ruchu Budząca się szkoła. Oklaski!!!
Nie zwalniamy!
Działamy! Co wy na to? Odbiór!;)